
Tijdens de maand mei kun je meedoen met een uitgebreide queer-stadrondleiding dwars door Den Haag. Eerst ontdekken we de verborgen lhbtiqa+ verhalen van het Mauritshuis. Na een kopje koffie of thee gaan de binnenstad verkennen, onder begeleiding van stadsgids Oskar Oonk.
Als je denkt aan Pride denk je misschien niet gelijk aan het Mauritshuis. Toch zijn er genoeg lhbtiqa+ verhalen te vinden in onze collectie. Denk bijvoorbeeld aan onze plafondschildering Apollo die vrouwelijke én mannelijke partners had. Of Dokter Tulp die betrokken raakte bij een rechtszaak van een crossdressende lesbienne.
Tijdens de stadswandeling schets Oskar Oonk een beeld van de rijke queer geschiedenis van de hofstad. Van gay bars in de jaren 70' en 80' tot het Haagse Bos en van de slachtoffers van de Sodomie oproer tot de protesten tegen 248bis.
Start: 14:00 uur in de foyer van het Mauritshuis
Kosten: €4.25 per persoon, inclusief entree en drankje
Tip: We gaan de buitenlucht in! Draag dus gepaste kleding en neem eventueel een paraplu mee. De verwachte eindtijd is 18:00 uur.